Muzyka

Saturday, 26 January 2013 13:20

"Odpowiednią dać słowu nutę"

Written by

W naszej grupie, integralną kategorię twórczą stanowi muzyka. Na czele z Januszem Gąsiorem i Tomkiem Hencińskim, którzy nieustannie poszukując coraz to nowych środków wyrazu - starając się "odpowiednią dać słowom nutę", próbujemy słowo pisane ożywiać podczas licznych spotkań literackich, wernisaży itp. 

Janusz Gąsior jest założycielem głuchołaskiej formacji poezji śpiewanej ARS POETICA. Grupa tworzy głównie do słów lokalnych poetów, czyli ars poetica 1naszych poetów-przyjaciół, jednak nieobce są jej teksty Haliny Poświatowskiej, Juliusza Słowackiego i innych "wielkich piórem". Aktualnie zespół zawiesił swoją działalność, a Janusz nowo powstałe utwory odkłada do szuflady, czekając lepszej koniunktury. Apelujemy więc do wszelkiej maści uduchowionych poetycko muzyków: basistów, perkusistów, gitarzystów o odzew i podjęcie pełnej serdeczności współpracy w ramach umuzyczniania niebanalnych słów... 

Tomek Henciński jest pomysłodawcą i (wraz z Anią Grabowską) współzałożycielem głuchołaskiego zespołu JEDNYM SŁOWEM. Zespół tworzy w duchu krainy łagodności, podobnie jak wpks1Ars Poetica podkreślając piękno słowa rodzimego, ale i poszukując natchnienia w tekstach inszych twórców. Zespół Jednym Słowem jest laureatem licznych konkursów piosenki poetyckiej i studenkciej, między innymi Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej "W Górach jest wszystko co kocham", czy "Przeglądu utworów z charakterem" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Głuchołazach. Zapraszamy do odwiedzenia strony zespołu. Aktualnie Jednym Słowem pracuje nad materiałem na pierwszą płytę. Poniżej zapraszamy do obejrzenia nagrań wideo z festiwali piosenki poetyckiej oraz posłuchania wybranych piosenek zespołów Ars Poetica i Jednym Słowem.

Friday, 25 January 2013 01:00

Do posłuchania

Written by

                         

                          "Jestem Julią" - sł. Halina Poświatowska, muz. Janusz Gąsior

 

                          

                          "Dzieckiem szczęścia nazywali mnie" - sł. Miłosz Rup, muz. Janusz Gąsior

 

                         

                          "Poza tą tęczą" - sł. Irena Rup, muz. Janusz Gąsior

 

                         

                         "Któregoś dnia" - sł. Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, muz. Tomasz Henciński

 

                         

                  "Czuwanie przed snem" - sł. Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, muz. T. Henciński

 

                         

                          "Moja modlitwa" - sł. Stanisława Młyńczak, muz. Tomasz Henciński